باران شدید روی صندلی پارک شب خیابان خلوت تاریک .gif


طرحی پیشنهادی است که توسط ناصر عاشوری نماینده فومن وشفت داده شد تا در غرب گیلان شهرستان‌های رضوانشهر، ماسال، هشتپر، طوالش، آستارا از استان گیلان و شهرهای عنبران، بیله سوار و امامورد از استان اردبیل منتزع شود و با مرکزیت شهرستان آستارا و یا هشتپر طوالش(استان جدید ) تاسیس شود.
ما شرایط این نظریه رو سنجیدم و بنابر واقعیات اجتماعی این موارد رو ذکر میکنیم.

مناطق پیشنهادی ما برای تاسیس استان جدیدخزر بنابر تقسیمات فعلی
  1. شهرستان تالش
  2. شهرستان آستارا
  3. شهرستان رضوانشهر
  4. شهرستان فومن
  5. شهرستان ماسال
  6. شهرستان نمین
  7.  شهرستان خلخال
  8. شهرستان صومعه سرا

جمعیت کلی این مناطق بالغ بر1میلیون نفر میباشد و از حیث جمعیت با استانهای ایلام،  کهگیلویه و بویر احمد، خراسان جنوبی و سمنان برابری یا بر آنها ارجحیت دارد.

تقسیمات جدید طبق نظر ما

1. شهرستان تالش
2. شهرستان آستارا
3. شهرستان رضوانشهر
4. شهرستان فومن
5. شهرستان ماسال
6. شهرستان نمین
7. شهرستان شفت
8. شهرستان جدید اسالم
9. شهرستان جدید حویق
10. شهرستان جدید پره سر
11-شهرستان خلخال
12-شهرستان صومعه سرا
13-شهر لیسار
14-شهرستان لوندویل
15-ایحادشهرستان خطبه سرا و شیرابادولیسار قطب گردشگری و سیاسی استان خزرو محل تاسیس مركز استان با استانداردهای جهانی


16-ایجادشهرهای جدید بو یژه جوكندان و ....

این استان جدید، دارای مرز بین المللی با جمهوری آذربایجان و همجوار با استان گیلان ، اردبیل و زنجان خواهد بود.

بابهترین ارزوها برای  مردم استان جدید پیشنهادی(خزر)

جمعیت مستقلین-اصلاح طلبان-میانه روهای استان خزر(جمعیت مام خزر)

Love Story

نقل از :وبلاگ آنا یوردم خطبه سرا


  28 نظر
كامنت های كاربران در این مورد :
احمد از خطبه سرا
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ۱۴:۴۵
جناب استان تالش /پیاده شو تا باهم بریم
نمی دانی رضاشاه وهیتلرو صدام به درك واصل شدندو دوران قوم گرائی و خان خانی تمام شد!....

پاسخ: لطف کنید مطالب خشونت آمیز و تندروانه قید نفرمایید.اگر شما نام" خزر" را انتخاب کردید
عقاید هر شخص برای خودش محترم هست و کسانی که عقاید دیگری دارند عقاید آنها هم برای خودشان محترم هست.
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ۱۷:۳۰
وااااااااااااای چقدر عالی میشه یعنی میشهس-قارانقوش
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ۲۰:۴۴
باستانشناس عزیزسلام
شما اگر فرصت مطالعه نغمه های قارانقوش ها را شنیده باشیدبارها ترنم كردند كه اموی ها . وهابی ها در سوریه محكوم به شكستند/روحانی رئیس جمهور میشه/زندانی های سیاسی ازاد می شوند/ /دلاربه زیر 3هزارتومان یعنی خدود 2500 می رسد/تحریم هم برداشته می شود/نماینده این دور تالش یكی از فرزانگان تالش میشه وهم صدا بادوستان خوددر جمعیت مام تالش ویا استان خزر عرض می كنیم مطمئن باشید میشه و عالی هم میشه/ ایا انهائیكه عرض كردیم شدیا نشد؟

پاسخ: این منطقه زیر نظر استان "گیلان " هم باشه
مسئله ای نیست و فقط به حق و حقوق قانونی غرب گیلان بیشتر از پیش توجه بشه.

س-قارانقوش
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ۲۱:۴۵
شما كه تا قبل از ظهر امروز موافق استان تالش بودیداخرشبی گیلك نواز گشتید یا سیدی!!


س-قارانقوش
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ۲۲:۴۸
خانا
تا قارانقوش را داری غم مخور /اول خدا /بعدا مردم /اخرهم كه قارانقوش كه نه مرده است !صبخ نزدیك است انان در فكر شب تار خودند!
امید است بازرسان ویژه ریاست جمهوری در شش ماه اینده وارد تالش شوند تا سیه روی شود هركه در او غش باشد
البته ایری اوتوروب دور دانیشاق/اشخاص بی وطن همواره منتظر خدشه وارد كردن برجهره مطهر انقلابندكه در تالش هم خوابهای اشفته می بینندوانشاله قارانقوش های تالش /ابابیل های معاصر با منطق چشم انها را كور وزبانشان رالال خواهد كرد
واین انتقاد و نگرانی برشما وارد است كه در خطر گرفتار شدن در حلقه متعفن انان دچار شوید !ای مرد یا سیدی یا علی بگو خود را از هر نگرانی برهان!اگر جان را خدا داده است همونیز بستاند/یا علییکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۲۳:۱۰
سلام دوست من واقعا وبلاگ خوب و پر محتوایی داری امیدوارم همیشه موفق باشی. خسته نباشی هم وطن
*-*--*-*-*-*-*-*
http://maryam361.blogfa.com/
http://2000md.blogfa.com/
آترانمار شیرآیاد
یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۲۲:۳۹
سلام
نام استان مقدس ما چیزی به غیر از تالش نباید باشد استفاده از اسامی غیر ایرانی همچون خزر غلط است. مرکز استان تالش هم شهر تالش است. هر چند آستارا برایمان قلب تپنده تالش دو سوی رود ارس است ولی از لحاظ جغرافیایی شرایط مرکز استان را ندارد. ضمن اینکه گیلان محترم ولی به ما ربط ندارد ما فقط به استان مستقل اعتقاد داریم.
امیدوارم در 4 سال اول دولت روحانی تالش استان شود. دولت به خاطر مشکلات زیاد منطقه مان باید تشکیل استان تالش را در اولویت بگذارد فعلا که میخواهند استان خرداد به مرکز ورامین تشکیل بدهند ولی ما مشکلاتمان از آنها بیشتر است ما باید صدایمان را بلندتر به دولتی ها برسانیم..
سعید از استارا
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۳:۱۷
هشتپر اولا هیچكونه ساختار شهری درست نداشته در ثانی در اصل یك ده بزرگیست كه ناهنجار رشد كرده است در ثالث اینكه استانی كه در محدوده یادشده تشكیل شود تالش ها ئی كه بومی حرف می زنند در نهایت 15در صد بیشتر نمی باشندرابعا ای منطقه یا استان مركب از قومیت های مختلف خواهد بودكه اگر بارقومی داشته باشد هیچیك حاضربه قبول نام دیگری نخواهد بود
امیدوداریم همشهریان عزیزتا دیرنشده فرصت را از دست ندهندچون در انصورت استان خزر با مركزیت انزلی و باشركت صومعه سرا و فومن تشكیل شده و از لیسا ر تاااستارا هم جزءاردبیل شده و استارا فرمانداری ویژه می شود و تالش هم به اجبارجزءاستان خزر انزلی می شود ودر عوض رامسر به گیلان ملخق می شود بقول معروف در باغ و چمن نه گل ماندنه گلزار
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۳:۵۶
بنظر من
تعصب بر روی کلمات "تالش" و "خزر" کاملا اشتباه هست و البته کلمه تالش در کنار کلماتی مانند ترک ،کرد ،لر، ترکمن،لک، ....و............، فارس
مورد احترام هستند .
در ضمن حمایت از زبان تالشی هم به نظر من با استان شدن منطقه هیچ ربطی ندارد واین منطقه چه استان شود و چه زیر نظر استان گیلان باشد جزوی از کشور ایران هست
و مسئولین درجه یک مملکت در سطح جهانی به سرنوشت مملکت می اندیشند .و کسانی که با ادبیات تند و خشن به این موضوع می نگرند لطفا در نوشته هایشان بیشتر دقت نمایند..
آترانمار شیرآیاد
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۴:۱۲
جواب سعید:
شما منظور اصلی تان را مستقیم بگوئید تا نیاز به این همه توهین نباشد. مشکل شما مرکز استان تالش است ظاهرا چون کامنتتان را با این جمله آغاز کردید! لطفا اینجا برایمان بازی در نیاورید و منظورتان را مستقیم بگوئید تا بشود جوابتان را داد. اگر فکر میکنید شهر آستارا مناسب مرکز استان است دلایل خودتان را بگوئید.

پاسخ:
...................آستارا از نظر همسایگی با مرز بین المللی نمی تواند مرکز استان شود
بابك از استارا
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۴:۴۴
چه كسی گفته همسایگی با مرز مانع مركز استان شدن است ؟اگر منع قانونی داردپس چرا نماینده مجلس در همین متن استارا یا هشتپر را مركز استان پیشنهاد می كند ؟در ثانی چرا لنكران پایتخت جمهوری كیلوئی پان شده بود؟
چرا سئول پایتخت كره در مرز كره شمالیست؟چرا برلین دپایتخت المان شرقی بود؟
و.....
البته ما با استان خزر كه بار قومی نداردبا ویژگی های یادشده موافقیم ولی عقل و منطق می گوید مركز استان بندر باشد بهتر است !
س-قارانقوش
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۴:۵۴
سلام برهمه هم استانی های خزریم یا هرنامی كه پذیرفته شود!
بنده با سعه صدر و تسامح با نظریه استان شدن موافقم!با نظریه اقااسفندیار نیز
حیدر از نمین
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۵:۴۹
من و چندتا از دوستانم از استان شدن غرب گیلان حمایت می كنینم و با نظر جمعیت مام خزر و استان خزر موافقیم /خزر با ما بیگانه نیست بلكه نام بزرگترین در یاچه جهان است
آترانمار شیرآیاد
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۸:۳۰
سلام
دوست عزیز لطف کنید اخلاق را رعایت فرمائید و تندروی هم نکنید و با یک اسم پیام بگذارید تا بحث به بیراهه نرود.
جواب دوست عزیز از آستارا:
منظور آقای عاشوری این بود که مهم تشکیل استان تالش است و مرکز چه شهر تالش باشد چه آستارا مهم نیست. من هم اعتقاد ایشان را دارم و مهم تشکیل استان تالش است.
ببینید در یکی از کیمسیون های مجلس این طرح رویش کار مطالعاتی شده است( در سال 85) بنا به دلایل استراتژی آستارا نمیتواند مرکز استان شود. فقط دو شهر تالش و ماسال پتانسیل مرکز استان را دارد که شهر تالش به دلیل مرکزیت سیاسی و اقتصادی مناسب ترین شهر می باشد.

استفاده از کلمات و غیر ایرانی منع قانونی دارد اگر شما میبینید که کلمه "رضوی" در خراسان رضوی یک کلمه عربی است این یک استثنا است توجیه دولت در آن زمان این بود ما چون حرم امام رضا در آنجا قرار دارد این نام رضوی را گذاشته ایم! البته هنوز این موضوع مورد انتقاد است.
ایجا کشور ایران است نه کشور قزاقستان که شما میگوئید خزر باشد!! ما ایرانی هستیم..
محمد از لیسار
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۸:۳۵
آی بالا منیده باشاسالون !
زبان تالشی توان رقابت با سایر زبانها را ندارد!
حسادت دربین عده ای اظهرمن الشمس است!اقا اسفندیار خود ازدست انان خون گریه می كنی !چطور میشود استان تالش بامركزیت شهرتالش تشكیل شود !خدائیش اخرعمری می خواهید زبان تولشی یادمان دهید!!!! !!
بهتر است همان استان خزر تشكیل شود تا این حرف و حدیث ها نباشد!
زنده باد استان خزر!

پاسخ: فکر کنم بحٍث از مسیر اصلی منحرف نشه بهتره .زبان تالشی یکی از ارزشمند ترین زبانهای ایران هست .وهیچ کس نمی توانه و حق نداره مدعی این زبان باشه و در ضمن نوشته هایی که نوشته شده و .....

بحث زبان تالشی مقوله ای جداست و یک بحث فرهنگی هست و استان تالش و صدا و سیمای تالش که می گوییم یک مدینه فاضله ای هست که هر گز نمی تواند عملی شود و با اینکه

خیلی هم علاقه مندیم این کار انجام شود .
آترانمار شیرآیاد
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۸:۴۵
نام منطقه که شامل چند شهرستان است در اسناد ملی ایران "تالش" است. نام تالش جزو هویت ملی ایران است تعصبی در کار نیست همان طور که خلیج فارس تا ابد خلیج فارس است تالش هم همیشه تالش است. امروزه سازمان های حقوق بشر در همه جای دنیا فعال هستند و به هر نوع نقض حقوق بشر با حساسیت نگاه میکنند شرایط با 50 سال پیش متفاوت است. نام تالش 2400 سال پیش در کتاب یونانی ها و ایرانی ها آمده است و سند قوی تر از این امکان ندارد. این خاک تالش است شما آزادی به هر زبانی در این خاک صحبت کنی فرقی ندارد این خاک خاک تالش است..
بابك از استارا
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۹:۷
خزر اگر اسم ممنوع الاستفاده است ،پس چرا انرا عوض نمی كنند ؟2-اگر اسم بقول شما غیرایرانی ممنوع است پس چرا خبرگزلری های خزرانلاین /خزرنیوز /تیم خزر استارا / صنایع خزرالكتریك گیلان /فولاد خزر رشت وصدهااژرانس تاكسی و فروشگاه در گیلان ومازندران وگلستان فعال بوده وفعالان انزلی و رامسر در فكر تشكیل استان خزرند؟
اگر چنین است و اسامی ایرانی برای شما اینقدر مهم است باید اسامی و وچنگیز/ ولید/اترانبار نباید در دایره المعارف شما جای داشته باشد!
خزرتا دیروز 50درصدش متعلق به ایران بود ولی متاسفانه با این ایده های ضد ایرانی ،دشمنان ایران زمین سهم ایران را به 13درصد رساندندوامیدواریم ادعا و اصرار شما مبنی برغیرایرنی بودن خزر سهم مارا از خزر كمتر ازاین ننماید!در ضمن روسها و قزاق ها و امریكائیها و شركا خزر زیبای ما را كاسپین می نامند نه خزر!فقط ایران واذربایجان و ..خزرش می نامند !
زنده باد خزر زیبای ما/برقرار باد استان خزر با مركزیت استارا
پاسخ:
احتمالا دلیل مخالفت بعضی ها هم شاید این باشد که با آمدن نام خزر نام تالش و زبان تالش کنار گذاشته بشه .
البته ...
س-قارانقوش
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ۲۰:۱۶
ضمن ارج نهادن به تلاش ارزشمند هم استانی های گرامی وعقاید متفاوتشان ما ضمن دفاع از ایرانی بودن نام خزرو تاسیس استان خزر كه سخت هم در این را ه فعالیم ودلایل تاسیس استان خزر و دفاع از نام خزر را هم طی مقالات مبسوطی به هم استانی ها ی خزریمان تقدیم خواهیم كرد توجه هم استانی های گرانقدر استان در پی تاسیس خزر را ته كامنتی كه در وبلاگ انایوردم خطبه سرا در ایبن مورد قرارداه ئیم جلب می نمائیم/یاشاسین استان خزر /یاشاسین انا یوردم خزر
آترانمار شیرآیاد
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ۲۰:۲۳
سیاست جمهوری اسلامی در رابطه با خزر 3 سال پیش تغییر کرده است و دولت ها وظیفه دارند در مراودت های خارجی از نام کاسپین که نامی ایرانی است استفاده کنند . این نامهایی که گفتید درست است این اشتباه ها قبلا انجام میگرفته العان سیاست تغییر کرده و ایران یک کشور مستقل است و میخواهد با قدرت و بدون اشتباه عمل کند. نظام در شرایط تکاملی است.. نام خ-ز-ر را مجلس ممنوع کرده..
نسل جدید ایران تحصیل کرده و حساس به هویت ایرانی است.. این را باید متوجه باشید..

برقرار باد استان تالش در دولت تدبیر و امید.


س-قارانقوش
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ۲۲:۴۹
اترانمار عزیز تابه حال شنیده بودیم در روز روشن دروغ بگویند ولی ندیده بودیم در دل شب دروغ بگویند !اغازگر این بحت شوونیست فارس و سلطنت پناهی مثل عنایت رضا بود كه یك نماینده دنبال ان را گرفت ومركز پژوهش ها رای براستفاده از نام مازندران به جای خزر داد كه بعد از درج مقالات متعدددر نشریات بویژه مردم سالاری
بعد از 3سال دوباره خزر رسمی شد ما تا حد ممكن در انایوردم مقالات متعدد در این باره نشر دادیم سعی به فرمائید یك مطالعه به فرمائبد تا همصدا با ما رسوبات شرك الود و منخط نژادی را دور ریخته وهمراه و همگام با ما در پی برقراری استان خزر باشید
زنده و برقرار باد استان خزر در سرزمین پاك وباستانی تالش !
كوراوغلی از خلخال
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ ۲۲:۵۵
بنده مقالات انایوردم را خواندم /افرین برانایوردم كه خار چشم پان ها و شوونیستهاست!
بنده از امشب مبلغ استان خزر خواهم بود و امید وارم به زودی شاهد فعالیت وبلاگ انایوردم استان خزر باشیم!زنده باد حزر/تالش/استارا /نمین /خلخال/فومن/صومعه سرا
یاشاسین خزر استانی
دیوژ
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ ۰:۴۲
تالش پیلَه ایرانی تاجیشَه ت
ایروزی ایرانی احتیاجیشَه ت !
اشت خلِه هیزار دیشمِند پِخس
ایرانی محکَمَه شا کاجیشَه ت
---------------
آگاردن فارسی (ترجمه)

ای تالش تو تاج ایران بزرگی
ویک روز ایران عزیز به تو احتیاج دارد!
و فریاد تو (تالشه خله )هزاران دشمن را فراری می دهد تالش
و تو شاه کاج مستحکم ایران عزیزی تالش
دیوژ
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ ۰:۵۱
از تالشیم از تالشی خردنیم
چده تالش هسته ازن مرده نیم
از تالشیم بابک چمن برایه
همیم بوات گر بژنو گردنیم

من تالشم - من فرزند تالشم
تا تالش زنده است من هم نمرده ام
من تالشم - بابک (بابک خرمدین) برادر من است
همین را می گویم اگر حتی گردنم را بزنند.
س-قارانقوش
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ ۶:۴۱
دیوژجان سلام
شعرت بسیار عالیست !
هیچكس نمی تواند و توان و یارائی هماوردی با فرزندان رستم كلاه چرمینه و برادران بابك را ندارد! زنده باد استان خزر نما د اتحاد اقوام ایران زمین !
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ ۷:۴۹
تصاویری از برداشت کیوی در باغ های سرسبز خطبه سرای تالش
http://aminj.ir/post/104


سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ ۷:۵۰
خطبه سرا هم باید شهر بشه...
بلوط
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۳
مرحوم ملا نصرالدین یک بلیط بخت آزمایی میخره که جایزه نفر اول یه اتومبیل پیکان بوده وقتی میره خونه میگه انشاالله ماشینه رو تحویل بگیرم یه مسافرت مشتی میبرمتون .دخترش میگه من جلو میشینم پسره میگه خجالت بکش داداش ت بزرگتره باید صندلی جلو بشینه .زن ملا میگه ادب داشته باشین مگه من مردم که شما بچه ها جلو بشینین .ملا میگه اگه من راننده ام شما چی میگین خودم میگم کی کجا بشینه . حالا همشهریهای عزیز بقول ملا این ماشین راننده داره انشاالله که صدای مردم غرب گیلان به گوش مسئولین رسیده استان تصویب شد اسم ورسمش با توجه به قوائد سیاسی و خواست عموم ساکنین تعیین خواهد شد.به نظر بنده تالش از همه جهت زیبنده منطقه است ولی برای مرکز استان بهتر است غیر از شهرهای موجود مکان یابی علمی شود . درود

پاسخ: به نظر من مر کز استان آینده طرفای ماسال باشه بهتره چون هم به مرکز گیلان و هم به مزکز ایران نزدیکتره .
س-قارانقوش
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ ۱۳:۵۸
بنده با نظر اقا یا خانم بلوط موافقم !ولی استان شدن غرب گیلان در درجه اول به همت و نظر مردم شهرستانهائی داردكه شرایط استان شدن را محقق می كنند و ازاینكه افكار عمومی به سمت محلی می رود كه با استانداردهای روز ساخته شودجای امیدواریست ولی اولا مركز استان باید دارای شرایطی باشد كه ازنظرزلزله خیز ی بررسی شود لذا ماسال كوهستانیست و از این نظر مسئله داراست2-محیط زیست كمترین اسیب را ببیند3-ارزانترین زمین را برای ساخت و ساز دارا باشد 4-در مسیر جاده بین المللی باشد تا توریست بیشتری بپذیرد 5-حساسیت اقوام و شهرهای دیگر را برنینگیزد 6-برای ایجادفرودگاه و بندر دارای شرایط مناسب باشد 7 - مردم ان منطقه زمین رایگان در اختیار استان قرار داده و امتیاز ویژه در قبال ان مثل استخدام و دریافت بناوساختمان ودریافت مستمری یا اوراق مشاركت در مقابل ان بگیرد7-در مسیر راه آهن باشد 8-شرایط ایجاددانشگاه بین المللی و بیمارستان را داشته باشد9-از امكانات توریستی حداكثری بهره مند باشد 10 -بیشترین تحصیل كرده وجمعیت ممكن را داشته باشد11-بارقدمی نداشته باشد 12- اب لازم و كافی داشته باشد و......
با این تفاصیل منطقه شیراباد/خطبه سرا /لیسار مناسب ترین منطقه است/حالابلوط و یا هرعزیزی خواست می تواند جلو بنشیند!